24 ноември 2019 | Кафе пауза

Од оваа здрава намирница ќе направите совршена фотографија за на Инстаграм

Еден од најпопуларните трендови на Инстаграм е синиот појадок чијшто главен додаток има прекрасна нијанса на сина боја и поради тоа е атракција на социјалните мрежи.

Астролозите откриваат кои хороскопски знаци ќе бидат најсреќни во 2020 година

Овие три хороскопски знаци ќе бидат особено среќни затоа што во 2020 година ги очекуваат многу можности и предизвици.

Секоја жена треба да го знае рецептот за оваа маска: Вашата кожа ќе изгледа 10 години помладо

Сè повеќе дерматолози препорачуваат да правите сами сè што се употребува за нега на кожата, а овој совет го применуваат многу познати дами.

Словенечкиот филозоф Славој Жижек вели: Ако сме сите среќни зошто сегде владее тегобност и депресија?

Познатиот филозоф од Словенија, Славој Жижек неодамна објави текст во кој објаснува како трендот на здравата исхрана е поврзан со потрошувачите.

Еден од овие два часовника е вистински, а другиот е играчка – можете ли да погодите кој е кој?

Оваа загатка е популарна на Интернет, но ретко кој погодува кој е вистинскиот часовник, иако одговорот ви е пред носот.