Целиот Интернет се погрижил изгубеното слонче на ова дете да изгледа како да патува низ светот

Целиот Интернет се погрижил изгубеното слонче на ова дете да изгледа како да патува низ светот

Едно мало момченце многу се растажило кога ја изгубило својата омилена играчка – сивото кадифено слонче. Неговите родители за да го утешат, дошле до една брилијантна идеја. Тие му кажале дека неговото слонче не е изгубено, туку дека тоа едноставно одлучило да замине на долго патување низ светот. Потоа, поставиле една фотографија од кадифеното слонче на Редит и побарале помош од експертите за Фотошоп да го постават ова слатко меко слонче на што е можно поегзотични места низ светот. Она што е интересно е дека интернет заедницата одговорила експресно на ова барање. Погледнете колку убави и интересни локации досега „посетило“ малото слонче.

Лета некаде високо над облаците

Лета некаде високо над облаците


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Книжевник, новинар, сонувач... Го обожува утринското кафе без шеќер. Верува дека убавите нешта се кријат во мали и едноставни пакувања.

Поврзани содржини

Остави коментар