24 мај 2018 | Кафе пауза

Колку долго треба да се допишувате при онлајн запознавање, а кога е веќе премногу?

При средба, може да се случи, дури и кога добро ви одел разговорот, да сфатите дека не сте компатибилни како личности.

Пилешка супа, мед, масло: Кои домашни лекови навистина помагаат?

Пет домашни лекови кои вреди да ги пробате кога не се чувствувате добро.

Чудните вознемирувачки особини на секој хороскопски знак

Сите ние имаме по некоја чудна карактеристика што ги вознемирува другите, а често ваквите појави кај нас зависат од хороскопскиот знак.

Науката конечно го поддржа спиењето до доцна за време на викендите

Секој треба да спие 6-7 часа во текот на ноќта. Доколку тоа е невозможно, потребно е да си дозволите некој час повеќе за време на викенд.

Во кои држави луѓето работат најмногу?

Податоците од Организацијата за економска соработка и развој кажуваат дека Турците во просек работат 47,9 часа неделно.

12 причини зошто на старите души им е тешко да пронајдат љубов

Старите души се луѓе со посебен карактер. Тие ги чувствуваат емоциите многу поинтензивно од другите и имаат неверојатна моќ на исцелување.

3 прекрасни летни дестинации од „соседството“, одлични за овогодишниот одмор

Понекогаш е навистина тешко да се одбере добра локација за летниот одмор, особено ако бараме нешто во близина што нема да ни одземе премногу време за патување.

Застрашувачко истражување: Луѓето уништиле 83% од сите диви животни на Земјата

И покрај тоа што луѓето припаѓаат на само 0,01% од сите живи суштества на Земјата, тие предизвикале навистина голема штета.

12 причини зошто Лавот е најдобриот знак во зодијакот

Ако вашата страст ве инспирира и ширите оптимизам каде и да одите, без сомнение сте Лав во хороскоп.

Фотографииве ќе ве подзамислат: Деца од сиромашни и богати семејства ширум светот ги покажуваат омилените играчки

Во овие моќни фотографии, деца од различни држави во светот, кои потекнуваат од семејства со различни финансиски примања, ја покажуваат нивната омилена играчка, а резултатот ќе ве изненади.

15 едноставни рутини коишто можат сериозно да ви го подобрат животот за само 1 месец

Понекогаш, наједноставните и навидум, најбезначајните навики, можат да направат огромно влијание и позитивни промени во животот...