Наместо автомобил паркирале детска количка, зашто им се може!

Смачено ви е од комплицираното зонско паркирање, постојаните гужви на паркинзите и пајак-службите? А има ли нешто полошо од тоа да имате купено свое паркинг место и некој да ви се паркира на него? Еве една кул идеја, за помалку нервози.

Едно австралиско семејство своето паркинг место го држи со пластична количка-играчка за деца. На автомобилот оставиле порака дека тие плаќаат закуп за тоа место и дека поради тоа, на него можат да паркираат што сакаат. Е вака се штити она што ти припаѓа само тебе! 🙂

Наместо автомобил паркирале детска количка, зошто им се може!Наместо автомобил паркирале детска количка, зашто им се може!


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Љубопитна новинарка и маркетерка со истражувачки дух, која е во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, испеана песна и барем малку возбуда, не треба да ѝ помине ниту еден ден. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

Остави коментар