здрава исхрана | Кафе пауза - Part 6

Сојузниците на витката линија: 9 производи кои имаат 0 калории

Често се случува кога сакаме да гo изгубиме вишокот килограми да ја планираме нашата исхрана врз основа на внесувањето на калории...

Нутриционистите советуваат: Како правилно да се исхранувате додека сте на море?

Според нутриционистите, пржената и брза храна е забранета додека сте на море.

Еве како да го изгубите вишокот килограми додека сте на работното место!

Во текот на работниот ден вам ви е потребна храна која ќе ве најаде, но и ќе ви даде енергија да го протуркате денот. Затоа еве неколку основни правила...

Ова се најголемите лаги за здравата исхрана

Дали забележувате дека секој ден се појавуваат нови правила за здрава исхрана? Пијте само сок! Без јаглехидрати! Глутенот убива!

Убаво тело не се добива преку ноќ: 4 совети пред да одите во теретана

Тргнувањето во теретана треба да биде смислено плански и дисциплински, а поголем број од почетниците не го знаат тоа.

10 заблуди за здравата исхрана на кои мора да почнете да внимавате

Доколку сакате да се заштитите, погледнете ги следниве 10 заблуди на кои би требало да почнете да внимавате...

Никој не е совршен: Како го доживуваат своето тело ангелите на Victoria’s Secret?

Тие се преубави, сексапилни, едноставно совршени! Да, тоа се ангелите на Victoria's Secret. Но, сепак и тие се обични жени како нас.

5 типови луѓе кои мислат дека се хранат здраво, но грешат

Многу информации поврзани со нутриционизмот ни се лесно достапни во денешно време и самите можеме да одлучиме што е добро за нас, а што не е.

Диета со туна: Здрава за срцето, одлична за линијата и трае само 3 дена

Оваа диета со туна се држи само 3 дена во неделата, додека останатите 4 сте на нормална исхрана. Оние кои ја практикуваат тврдат дека со неа можете да изгубите и до 5 килограми.

Вкусни и здрави кокосови палачинки

Овој рецепт може да го направат и оние кои се на безглутенскиот режим на исхрана.

7-дневна детоксикација од шеќер

Да бидеме реални, време е вие и шеќерот да направите мала пауза.