02 октомври 2015 | Кафе пауза

5 знаци дека минувате низ криза на идентитетот

Ви се случува да се погледнете во огледало и да се запрашате која е личноста којашто гледа во вас? Вашиот вистински идентитет е она што вие всушност сте, без етикети.
Датум: 02 окт 2015
, Автор:

Морничава смисла за хумор: Последните зборови на 5 жени-убијци

Сакаме да разбереме кој бил мотивот зад секое убиство, но најмногу од сѐ сакаме да знаеме дали се каат и кои се нивните последни зборови...

Полошо од неверство: 7 нешта кои партнерот или партнерката никогаш нема да ви ги опрости

Постои ли нешто полошо од неверството што би можело неповратно да ја уништи врската?

Филм: Сикарио (Sicario)

Во војната со картелите, линијата помеѓу доброто и злото одамна е избришана...

Здрави производи од кои ќе изгледате помладо

Здравата исхрана не е само добра за струкот и за имунитетот, туку може да има и неверојатно влијание врз „пеглањето“ на брчките и сјајот на косата.

Овој гуштер кој си направил удобен кревет во ружа е најслаткото нешто кое ќе го видите денес

Кога станува збор за удобна постела, можеме слободно да кажеме дека тој знае што сака и како да го добие истото.

Лиметада: Пијалак од 4 состојки кој ќе ви го смири желудникот и ќе го зајакне вашиот имунитет

Клучните состојки за овој пијалак, нане и лимета, изобилуваат со витамин Ц кој е одличен за вашето здравје

Ова се најважните правила ако започнувате да живеете со цимери

Ретки се луѓето кои во текот на своите студентски денови не живееле заедно со цимери кои ги излудувале со својата ароганција и неуредност.

Писмо од девојката која ви го скршила срцето

Кога нашето срце е скршено, многу често забораваме дека и на другата страна не ѝ е лесно.

4 начини коишто ќе ви покажат како да ја добиете почитта на работното место

Авторитетот е нешто што се гради долги години, а потребен е само миг да биде срушен.

Научниците тврдат дека убодот од овој инсект може да ви го спаси животот

Дали сте знаеле дека каснувањето од еден инсект може да ве спаси од застрашувачка болест?
12