Овој гуштер кој си направил удобен кревет во ружа е најслаткото нешто кое ќе го видите денес

Кога поминувате покрај ружи, дали ви се случува да застанате со цел да ги помирисате? Повеќето од луѓето веќе не го прават тоа, но кога едно девојче, Ејнџел, застанала да набере ружи за нејзината мајка, таа не знаела дека ќе ѝ приреди едно од најслатките изненадувања досега. Погледнете…

(1) Овој гуштер кој си направил удобен кревет во ружа е најслаткото нешто кое ќе го видите денес

Овој гуштер живее во југоисточните делови на Северна Америка и е познат по својата убиствена територијалност. Всушност мажите гуштери се толку многу територијални, што се случувало да се борат со својот одраз во огледало, мислејќи дека некој се обидува да влезе во нивниот простор. Но, кога станува збор за удобна постела, можеме слободно да кажеме дека тие знаат што сакаат и како да го добијат истото.

(2) Овој гуштер кој си направил удобен кревет во ружа е најслаткото нешто кое ќе го видите денес (3) Овој гуштер кој си направил удобен кревет во ружа е најслаткото нешто кое ќе го видите денес


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар