Бик, Девица и Јарец: Кои се доблестите на земјените знаци?

Откријте во што се наоѓа нивната сила и посебност, што сакаат и на што се восхитуваат земјените знаци.

1-bik-devica-i-jarec-koi-se-prednostite-na-zemjenite-znakovi-www.kafepauza.mk_

Бикот, Девицата и Јарецот се склони да го напуштат градскиот живот и да отидат да живеат на пуст имот во склад со природата. Ќе ги исфрлат автомобилите и ќе започнат да користат велосипед, ќе изградат соларни панели на кровот на својата куќа, највнимателно ќе рециклираат и ќе протестираат против секој вид загадување. Креативно ќе градат „паметни куќи“ и ќе се погрижат да имаат одржлив развој.

Припадниците на земјените знаци може да се сметаат за чувари на природата, чувари на Земјата. Нутриционизмот и исхраната за нив се прашање на одржување, па многу ќе им биде важно еколошкото производство на храна, но и екологијата воопшто.

2-bik-devica-i-jarec-koi-se-prednostite-na-zemjenite-znakovi-www.kafepauza.mk_

Својата сила ја црпат од реалноста, од создавањето храна, убавина, здравје, од средувањето на светот околу себе. Ќе внесуваат различни практични иновации во секојдневието кои ја олеснуваат работата и го подобруваат здравјето.

Својата необичност понекогаш ќе ја изразат со украсување на телото. Сакаат тетоважи, веруваат во вежбањето и со задоволство ќе се облекуваат во природни материјали. Лесно ќе ја прифатат својата необична страна, бидејќи не им е преголема грижа за туѓото мислење.

САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       


За авторот
Комуникативна, весела, оптимистички настроена. Обожава книги, музика, филм и приказни кои инспирираат. Сака да пие кафе, па макар и сама. Верува во себе и во своите можности, бидејќи кој не се обидел - не успеал!

Поврзани содржини

Остави коментар