здрава исхрана | Кафе пауза

Зошто треба почесто да консумирате наут?

Доколку се мислите дали да го вклучите наутот во вашето мени...

8 намирници богати со јаглехидрати и одлични за вашиот имунитет!

Природните јаглехидрати не се штетни за организмот!

Кои видови зеленчук содржат најмногу протеини?

Протеините се клучен дел од здравата, урамнотежена исхрана!

Кој вид леб треба почесто да го консумирате, а кој да го одбегнувате?

Нутриционистите препорачуваат да внимавате при изборот!

Ајурведски совети: Здрава исхрана за буден ум, здраво тело и мирно срце

Следете ги доколку сакате да го подобрите здравјето на умот и телото!

5 причини зошто треба да го вклучите ѓумбирот во вашата секојдневна исхрана

Знаевте дека чајот од ѓумбир и лимон е одличен за превентива од настинки и грип?

Откријте која храна благотворно делува на мозокот

Прочитајте кои здрави намирници се неопходни за правилното функционирање на мозокот.

5 работи што не треба да ги ставаме во микробранова печка

Не треба да ја користите микробрановата печка постојано, а некоја храна не треба дури ни да ја ставате.

Здрави закуски кои вашите деца ќе ги обожаваат

Погледнете ги овие рецепти за здрави закуски кои се лесни за подготовка и можете да ги направите уште денес.