11 август 2020 | Кафе пауза

Како ќе влијае Венера во Рак врз вашиот љубовен живот?

Ако се чувствувате подготвени да доживеете летна љубов, тоа е благодарение на Венера што влезе во Рак на 7 август и ќе влијае врз вашите емоции сè до 7 септември.

Слатко освежување: Направете им на вашите миленици сладолед во кој ќе уживаат

Постојат многу совети и трикови како да не им биде топло на домашните миленичиња за време на летните денови, но еден од најслатките е да им направите замрзнат десерт.

Дали е во ред да имате секс секој ден?

Ако сакате да имате сексуални односи секој ден, веројатно се прашувате дали станува збор за нормална појава, а екпертите ќе ви одговорат на неколку важни прашања.

Што да направите ако имате напад на мигрена додека сте на работа?

Мигрената најчесто се појавува во најлошиот можен момент, но има некои работи што можете да ги направите за да ја спречите пред да го земе својот последен замав.

20 вистини за животот што ќе ви помогнат да го разберете подобро

Овие 20 вистини за животот ќе ве натераат да размислите за некои работи и да почнете да го живеете со полни гради.

Фотографски проект за помош на загрозените природни паркови во Африка

Некои светски познати фотографи започнале проект за помош на природните паркови во Африка. Со донирање на уметнички фотографии, тие се надеваат дека ќе соберат доволно парични средства за помош на африканските паркови.

Новиот тренд на Тик Ток: Рецепт за „облак леб“

Овој рецепт за леб кој личи на облак го пробал еден корисник на Тик Ток, а неговото видео собрало дури 4 милиони лајкови.

5 работи што не треба да ги ставаме во микробранова печка

Не треба да ја користите микробрановата печка постојано, а некоја храна не треба дури ни да ја ставате.