здрава исхрана | Кафе пауза - Part 4

За оние кои редовно вежбаат: 7 намирници кои гарантираат цврсти мускули

Погледнете кои прехранбени производи ја поттикнуваат изградбата на мускулите.

5 предупредувачки знаци дека на вашето тело му недостасува витамин Ц

Недостатокот на витамин Ц во телото може да предизвика несакани здравствени проблеми.

3 диети за прекрасна кожа

Еве кои намирници помагаат при одржувањето на здрав и еднаков тен на кожата.

11 навики на подготвување на храната кои го загрозуваат вашето здравје

Бактериите се сериозна работа и доколку не внимаваме при готвењето, тие драстично се развиваат и размножуваат.
Датум: 31 јан 2016

Како да подготвите здрав појадок за само 5 минути?

Од само 5 состојки можете да направите дури 3 здрави појадоци и тоа за само 5 минути.
Датум: 30 јан 2016

Смудињата се минато: Холивуд „полуде“ по супите кои топат килограми

Оваа година сѐ поголем број холивудски убавици се насочуваат кон здравите супи, кои лесно се подготвуваат, а се преполни со антиоксиданси.

Експерт за труење со храна открива 6 јадења кои не треба да ги јадете

После 20-годишно искуство со судски процеси поврзани со труење од храна, Бил Марлер едноставно престанал да консумира одредени јадења.
Датум: 26 јан 2016

7 нешта кои луѓето во добра форма ги прават различно од вас

Ако сакате брзо да ги согорите мастите и секогаш да носите правилен избор во исхраната, тогаш применете некој од следниве совети.
Датум: 18 јан 2016

Најдобрите 5 трендови на здрава исхрана за 2016

Во продолжение погледнете ги најдобрите предвидувања во областа на исхраната за годинава.

Главоболки, грчеви, кршливи нокти и коса: Симптоми за недостаток на витамини и минерали

Ова се најчестите симптоми кои укажуваат на недостаток на витамини и минерали во вашето тело.

Додадете ги на вашата листа: Здрави навики кои треба да ги воведете во 2016-та година

Нека здравите навики оваа година станат ваш приоритет, а вистинското време да ги воведете нека биде сега!