здрава исхрана | Кафе пауза - Part 5

Тие не држат диети: 7-те тајни на витките луѓе

Откријте дел од триковите на луѓето кои никогаш не држеле диети, а отсекогаш успевале да одржуваат здрава телесна тежина без поголеми потешкотии...

9 прехранбени производи кои го регулираат нивото на хормоните

Исхраната го менува начинот на кој телото функционира и може да влијае позитивно на хормоналните проблеми.

Јадења кои се поздрави кога се комбинираат со алкохол

Не само што овие два типа алкохол се вкусни, туку и можат да ги направат поздрави некои од вашите омилени јадења, како и да ги намалат нивните негативни ефекти.

Зошто ни е потребен шеќерот?

Шеќерот има голема улога во организмот, но често слушаме дека е штетен по здравјето. Дали е тоа навистина така, или пак тоа се должи на нашето претерано внесување шеќер во организмот?

24 совети: Израмнете го стомакот во рок од 24 часа

Следете ги овие 24 совети кои ќе ви помогнат да се ослободите од подуеноста и да го израмните стомакот за 24 часа.

Бик, Девица и Јарец: Кои се доблестите на земјените знаци?

Откријте во што се наоѓа нивната сила и посебност, што сакаат и на што се восхитуваат земјените знаци.

5 животни трикови кои ќе ви помогнат да останете во добра форма за време на зимските месеци

Доколку сакате да го задржите вашето здравје и да не се разболите оваа зима, многу е важно да ја одржувате вашата форма преку вежбање и здрава исхрана.

3 причини зошто наутро не чувствувате глад, a би требало

Дека појадокот е најважниот оброк во денот досега научија и птиците.

5 идеи поради кои ќе ја засакате здравата исхрана

Погледнете ги следниве 5 начини кои ќе ви помогнат да ја засакате онаа исхрана која е добра за вашето тело и ум.

Блажена состојба: Што всушност треба да јадете кога сте бремени?

Постојат толку многу информации кога станува збор за исхраната за време на бременоста. Ова помага, но не е доволно.

Диета за манекенки: Намалете 6 килограми за 10 дена, без потоа да си ja вратите тежината

Оваа диета може да ви помогне да ја добиете посакуваната фигура за само 10 дена.

Здрави производи од кои ќе изгледате помладо

Здравата исхрана не е само добра за струкот и за имунитетот, туку може да има и неверојатно влијание врз „пеглањето“ на брчките и сјајот на косата.