31 јануари 2016 | Кафе пауза

Неверојатно едноставни начини како да ја освоите девојката од вашите соништа

Жените нетрпеливо чекаат да бидат освоени од вистинскиот маж кој знае да ги чита знаците и кој знае кога да пристапи, а кога да отстапи.
Датум: 31 јан 2016

4 работи кои треба да ги знаете за чорбите и супите

Слично како и салатата, една чинија супа дневно може да има позитивно влијание на вашето здравје, затоа што преку зеленчукот внесувате многу хранливи материи.
Датум: 31 јан 2016

11 навики на подготвување на храната кои го загрозуваат вашето здравје

Бактериите се сериозна работа и доколку не внимаваме при готвењето, тие драстично се развиваат и размножуваат.
Датум: 31 јан 2016

Овие лекции не се учат во училиште, нив ги „предава“ љубовната врска!

Некои лекции не можат да се научат во училиште. Тоа се придобивки кои ќе ги почувствуваат само оние кои биле во љубовна врска.

Изненадете го вашиот сакан: Торта во форма на срце која можете да ја направите без калап за печење

Се ближи денот на вљубените, а вие не знаете на кој начин да го изненадите вашиот сакан?

Трик за правење совршени локни за помалку од 5 минути

Брановите и локните се фризури кои никогаш нема да излезат од мода, а со текот на годините стануваат сè повеќе популарни.

Сè што треба да знаете за девојките кои ги грицкаат своите нокти

Грицкањето нокти е ужасна навика која доколку ја практикувате, сигурни сме дека го мразите тоа кај себе.