29 јануари 2016 | Кафе пауза

24 нешта кои треба да ги знаете пред да почнете да живеете заедно со вашиот партнер

Сигурно ви се случило да помислите дека прерано сте почнале да живеете заедно со вашиот партнер, но никој не може против желбите на срцето.
Датум: 29 јан 2016

Неверојатна музичка комбинација од „Hello“ на Адел и Реквиемот на Моцарт

Различни светови, различни векови, иста емоција. Слушнете ја композицијата која ќе ви ги разигра сетилата.

Филм: Обложување на столетието (The Big Short)

Откако ќе го предвидат економскиот колапс на пазарот, четворица финансиски менаџери го прават невозможното: Се обложуваат против светската економија.

Животни кои неверојатно личат на славните личности

Ако досега не сте го нашле вашиот двојник, тогаш можеби барате на погрешно место.
Датум: 29 јан 2016

12 начини на кои моќните жени го живеат својот живот поинаку

Моќта не изгледа исто на секого, но секогаш можете да ја забележите кога е присутна.

Барби доби пореалистичен изглед со 3 нови видови тело и 7 бои на кожа

Барби, иконската кукла која секое девојче ја посакува и која постојано е осудувана поради невозможните телесни пропорции, од денес па наваму ќе изгледа многу пореалистично.

Големо научно откритие ги открива можните причини за шизофренија

Во пионерско истражување, научниците ги откриле можните биолошки причини за шизофренија.
Датум: 29 јан 2016

Вратете ја изгубената волја: Одлични методи со чија помош можете да си ја подобрите мотивацијата

Зошто се случува тоа и најважно од сè, како можеме да се справиме со овој проблем и да си ја вратиме назад нашата мотивација?

Погледнете што се случува со вашата кожа доколку тренирате нашминкани

На крајот од месец јануари повеќето од нас размислуваат како да бидат повеќе физички активни. Но, како шминката влијае во ваквите моменти?

10 нешта кои сите сестри треба заедно да ги направат пред да наполнат 30 години

Да се има сестра е исто како и да се има најдобра пријателка за цел живот со која делите сличен генетски материјал.

Дали сакате да имате нозе како фотомодел? Со овие вежби ќе го постигнете тоа!

Вежбањето е најефикасниот начин за да ги обликувате нозете, па затоа денес ви претставуваме неколку вежби кои ќе ви помогнат во тоа!
12