12 јануари 2016 | Кафе пауза

Направете сами: Освежувач за воздух со кој ќе го внесете мирисот на зимата во вашиот дом

Зимското расположение владее низ целиот град. Но, што е со вашиот дом?

5 знаци кои укажуваат дека раскинувањето било голема грешка

„Продолжи напред, остави го минатото зад себе“, е само еден од најчесто користените совети кои автоматски ги добивате од пријателите кога ќе им соопштите дека сте раскинале.
Датум: 12 јан 2016

Најдобрите 5 трендови на здрава исхрана за 2016

Во продолжение погледнете ги најдобрите предвидувања во областа на исхраната за годинава.

10 нешта без кои мажите со стил не можат да ја замислат зимата

Кој вели дека треба да ви биде ладно за да бидете во тренд?
Датум: 12 јан 2016

5 работи кои треба веднаш да ги исфрлите од бањата

Време е да се поздравите со непотребните детали и да ја направите вашата бања безбедно и пријатно место.

6 нешта на кои мажите мислат кога ги нарекуваат жените „луди“

Таа е емоционална. Таа претерува. Таа е премногу чувствителна. Мажите имаат цел арсенал од зборови со кои опишуваат како ги гледаат своите девојки или сопруги.
Датум: 12 јан 2016

10-те најчудни градови во светот

Ако мислевте дека вашиот град и вашите соседи се чудни, верувајте откако ќе ја разгледате оваа листа сигурно ќе го промените вашето мислење и ќе сфатите дека всушност живеете на едно мирно и здодевно место.

3 типови лице: Мали промени кои откриваат што се случува со вашето тело

Ако сте забележале дека кожата ви е безживотна или дека на лицето ви се појавиле акни, време е за промена.

6 нешта кои среќните луѓе никогаш не ги прават

Исфрлете ги овие навики од вашиот живот и ќе бидете среќни што сте го направиле тоа.
Датум: 12 јан 2016

Бидете подготвени: 7 маки кои ве чекаат откако ќе ослабите

Никој не размислува за проблемите кои неизбежно следуваат откако успешно ќе ја остварите оваа задача, особено доколку изгубите многу килограми.

6 животни лекции кои можете да ги научите од заљубувањето во погрешната личност

Токму овие лекции имаат моќ да ве одведат кон вистинската личност со која ќе бидете вистински среќни.

Правилата се создадени за да се прекршат: Модни правила кои вреди да ги прекршите во 2016-та година

Ова е листата на модни правила кои можете да ги прекршите во 2016-та година.
12