Неверојатен накит што крие мистерии од други светови

Елен Рококо е навистина талентирана артистка од Украина која работи како дизајнер на накит од 2009-та година. Покрај тоа што е дизајнер, таа е стилист, модел, фотограф и музичар. Вистинска креативна душа.

Неверојатен накит што крие мистерии од други светови

Од сите нејзини дела и креации, најимпресивни се неверојатните мистични животни направени од полимерна глина, кристали и метал. Според Елен, овој накит е инспириран од религијата, митологијата и природата. Некои парчиња се инспирирани дури и од луѓето кои ги среќавала во секојдневниот живот. Овој накит дефинитивно му припаѓа на некој друг свет.

Неверојатен накит што крие мистерии од други светови

Неверојатен накит што крие мистерии од други светови

Неверојатен накит што крие мистерии од други светови

Неверојатен накит што крие мистерии од други светови

Неверојатен накит што крие мистерии од други светови

Неверојатен накит што крие мистерии од други светови

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар