3-те хороскопски знаци за кои сезоната на Вагата ќе биде најлоша

Астролошките елементи се клучни кога се проучува астрологијата. Всушност, улогата на елементите во природата е во тесна врска со нивната улога во астрологијата. Поради ова водните знаци ќе имаат најлош период. Причината е што Вагата е воздушен знак, а комбинацијата од воздух и вода може да создаде вистински ураган. Токму ова ќе им се случи на водните знаци во сезоната на Вагата. Погледнете што да очекувате.

3-те хороскопски знаци за кои сезоната на Вагата ќе биде најлоша

Рак: Пливате во вашите чувства

Вие сте целосно опседнати со проблемите на домашниот фронт и моментално се борите со вашата потреба за емоционална сигурност. Сонцето ја осветлува вашата сенка и вашите потиснати чувства. Бидете нежни кон себе. Ова е период во кој треба да се опкружите со семејството и саканите. Па, направете си ја сезоната на Вагата што е можно поудобна во друштво на вашите најдраги.

Скорпија: Одвојувате време за себе

Вие ја прифаќате самотијата и ги полните вашите батерии пред да дојде вашата сезона. Вашиот роденден е веднаш зад аголот, а нема подобар начин да се подготвите за тоа од поминување време сами со себе. Најверојатно сте надраснале некои ситуации и луѓе што не ви се од помош и сакате да почнете одново. Внимавајте да не нурнете предлабоко во вашата глава во текот на ова соло патување. Веќе сте познати како самотник, па можете да кажете дека едноставно ви е потребно време за вас.

Риби: Емоционално еволуирате

Вие сте сред еволуција на вашата душа и сè што можете да направите е едноставно да се предадете. Кој ви ја зема моќта? Како можете да се трансформирате на подобро? Ве очекува длабока промена. Исто можно е да бидете фокусирани на проблемите со интимноста со партнерот. Во меѓувреме немојте премногу да размислувате и дозволете им на нештата да се случуваат. Време е да погледнете под површината и да ја најдете вашата сила. Урнатините се пат кон трансформацијата.

Погледнете и кои хороскопски знаци ќе бидат незапирливи за време на сезоната на Вагата.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар