Направете сами: Освежувач за воздух со кој ќе го внесете мирисот на зимата во вашиот дом

Зимското расположение владее низ целиот град. Но, што е со вашиот дом? Доколку ви фали онаа зимска магија во вашиот топол дом, ние имаме брза и одлична идеја со која за само неколку минути ќе го повикате потребното расположение. Уживајте!

1-napravi-sama-osvezhuvach-za-vozduh-so-koj-kje-go-vnesete-mirisot-na-praznicite-vo-vashiot-dom-www.kafepauza.mk_

Потребни состојки:
  • 3 стапчиња цимет
  • 1 исечкан портокал
  • 30 грама оревчиња
  • 30 грама каранфилчиња
  • 100 грама брусници
  • Гранче рузмарин (по избор)
Подготовка:

Наполнете еден сад со 2-3 чаши вода, па ставете ги сите состојки. Истите гответе ги на тивок оган и додавајте вода по потреба, за освежување. Брзо ќе забележите дека целата просторија се исполнува со прекрасна миризба. Уживајте!

За авторот
Комуникативна, весела, оптимистички настроена. Обожава книги, музика, филм и приказни кои инспирираат. Сака да пие кафе, па макар и сама. Верува во себе и во своите можности, бидејќи кој не се обидел - не успеал!

Поврзани содржини

Остави коментар