Десет совети за да се заштитите од загадениот воздух

Светската здравствена организација ги охрабрува сите да се вклучат во борбата за почист и поздрав воздух. Еве неколку едноставни совети за почист воздух.

Мајка прашала како да го заштити нејзиното невакцинирано дете и Интернетот сурово одговорил

Некои од одговорите што ги добила биле смешни, но некои биле навистина мрачни.

Дали очилата за заштита од сина светлина навистина функционираат?

Доколку редовно користите компјутер и сте забележале некакви проблеми со очите, веројатно сте помислиле на очила за заштита од сина светлина.

Девојки, ова се 3-те нешта што треба да ги знаете пред да се одлучите за тетоважа

Тетоважите се едни од најстарите начини за декорирање на телото, но денес се попопуларни од кога било порано.

8 билки коишто со сигурност ќе ги избркаат комарците од вашиот дом

Откријте ги 8-те најпознати градински растенија, коишто можете да ги употребите за бркање на досадните комарци од вашиот дом.

Студент го создал првото „воздушно перниче“ за телефон

Оваа направа сè уште не се наоѓа на пазарот, но има одлични критики.

Како да се заштитите од болести за време на летните одмори?

Последното нешто што сакате да ви се случи кога сте на одмор е да се разболите.

Позитивни афирмации за стабилност и заштита

Афирмациите се реченици кои во нас го засадуваат семето на позитивната енергија и ни помагаат да ги промениме своите гледишта и уверувања.

Што се енергетски вампири и како да се заштитите од нив?

Вистина е дека некои луѓе имаат повеќе енергија од другите, но дали некогаш сте се запрашале зошто?

10 начини на кои хакерите можат да ги украдат вашите лозинки и како да се заштитите

Во продолжение погледнете некои од најпознатите техники со кои се крадат вашите лозинки, но и како да се заштитите.

Колку е штетно загадувањето на воздухот и како да се заштитите?

Загадувањето на воздухот станува сè поактуелна тема. Иако можеби има некаков напредок, издувните гасови од автомобилите и фабриките сè уште претставуваат закана за сите суштества со бели дробови.