Историјата на додворувањето во 4 минути

Од Френк Синатра од Лил Вејн, експерименталната музичка група „CDZA“ направила интересна 4-минутна компилација од романтичната музика од педесеттите години на минатиот век до денеска.

За што најмногу лажат мажите и жените?

Жените коишто во минатото имале поголем број партнери со кои имале сексуални односи, на својот сегашен партнер никогаш нема да му ја признаат точната бројка...

Жените се најсклони за секс авантури во текот на летото

Истражувањата покажаа дека младите девојки и жени се најмногу спремни за секс за една вечер и промена на неколку партнери во кус период кога се на одмор, далеку од својата комфорна зона.

Колку пари трошат жените на гардероба во текот на животот?

Најновото истражување го потврдува она што мажите го тврдат веќе подолго време – жените на облека трошат вистинско богатство, а на крајот сепак немаат ништо за носење.

Бремените жени треба да работат само 25 часа неделно и не треба да се нервираат

Бремените жени кои работат повеќе од 25 часови неделно имаат тенденција да родат помали бебиња, вели новото истражување...

Кога ќе се почитуваат мажите, тогаш ќе се вратат и џентлмените

Ништо друго не бараме, туку почит каква што мажите имале до почетокот на новиот милениум, насмеано лице за подареното цвеќе, а не повратен одговор: „И шо да му правам сега? Кај да го ставам?“
Датум: 17 јун 2012
, Автор:

Законот на привлекувањето

Научни теории кои пробуваат да објаснат како настанува привлекувањето...

Анксиозноста ја забрзува активноста на мозокот кај жените

Новите студии покажуваат дека мозокот кај жените кои премногу се грижат работи поактивно дури и при полесни задачи.

Прекрасни костими за капење од „Parah“

Летото е сè поблиску, па доколку размислувате за купување нов костим за капење, не смеете да си дозволите тоа да го оставите за во последен момент.

Како ги уриваме стереотипите за половата нееднаквост?

Мажите се силни, опседнати се со спорт и се добри возачи. Жените се внимателни, зборлести, добри домаќинки... Точно или не баш?
Датум: 29 мај 2012
, Автор:

Правила за дами

За сите припаднички на „загрозениот“ вид на дамите и за сите оние кои сакаат да станат дел од него, ова се неколку правила кон кои треба да се придржуваат...
Датум: 16 мај 2012

Кога жените најмногу сакаат секс?

Најновото Британско истражување покажало дека женското либидо е најсилно во сабота околу 23:00 часот...