20 реченици кои не сака да ги чуе ниту една жена без деца

Тоа што некои жени не сакаат или барем во моментот не размислуваат за деца, е на некој начин дури табу тема. Во денешно време ниедна жена на никого не треба да му ги оправдува своите избори, па затоа и не е должна да слуша секакви коментари од својата околина. Ова се 20 реченици кои жените без деца не сакаат да ги слушнат, а за жал најчесто ги слушаат и од поблиските и од подалечните пријатели и членови на фамилијата.

20-rechenici-koi-ne-saka-da-gi-chue-nitu-edna-zhena-bez-deca-kafepauza.mk

1. Тоа ти е многу лоша одлука.

2. Со детето животот ми доби смисла.

3. Кој ќе се грижи за тебе кога ќе остареш?

4. Ќе завршиш како оние жени кои наместо деца и внуци имаат еден куп мачки.

5. Себична си.

6. Ќе се предмислиш кога ќе го сретнеш вистинскиот.

7. Пропушташ нешто најдобро и најубаво во животот.

8. Биолошкиот часовник ти отчукува, што чекаш?

9. Штета. Може да зажалиш за таа одлука.

10. Што не е во ред со тебе?

11. Што ќе ви е толкав стан со момчето/сопругот кога немате деца?

12. А баш би била супер мајка!

13. Мислиш дека не сакаш деца, но кога ќе ги имаш ќе се предомислиш.

14. Не се плашиш дека момчето/сопругот ќе те остави бидејќи не сакаш деца?

15. Немаш дете па не можеш да го разбереш тоа.

16. Само со дете можеш да дознаеш што е вистинска љубов.

17. Сите твои пријателки имаат деца, би требало и ти да имаш.

18. Што чешаш, принцот на белиот коњ за да родиш?

19. Ќе сфатиш кога ќе имаш деца.

20. Мислиш дека ТИ си уморна? Не знаеш што значи умор!


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар