20 познати личности пред и после Фотошоп

Ѕвездите се исти како нас обичните луѓе, барем сè додека нивните фотографии не поминат низ алатката за фото и дигитална обработка Фотошоп. Со само неколку кликови, во оваа програма можете да ги измазните брчките, да сокриете некоја бубуљичка и да прикриете разни други несовршености. Да не се разбереме погрешно, Фотошоп е супер, лош е начинот на кој луѓето го користат за да ја прикажат убавината на познатите како совршена и така манипулираат со јавноста. Погледнете ги само разликите во овие 20 фотографии од познатите личности, пред и откако биле обработени во Фотошоп.

Ким Катрал

Ким Катрал

Бритни Спирс

Бритни Спирс


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар