гитара | Кафе пауза

Маж направил неверојатна гитара од дрвени боички и го прикажал целиот процес на изработка

Денес луѓето прават навистина интересни предмети од дрвени боички...

Дами и господа, ви го претставуваме Холивуд Андерсон, музички талент кој никогаш нема да го заборавите

За време на аудициите во Њујорк, судиите и публиката од ТВ шоуто „American Idol“ добиле неверојатно изненадување - уличен свирач кој се претставил како Холивуд Андерсон...

Визба стара и гитара

Дали 10-годишниците со ајфони и љубовни маки ќе пораснат во напредни и талентирани млади личности или ќе бидат генерацијата која ќе нè разочара?
Датум: 10 ное 2013
, Автор:

Историјата на солото на електрична гитара

Ова видео ќе ви ја прикаже историјата на солото на електрична гитара од раните 60-ти до денешно време и промените во стилот на свирење.

Уникатен талент – шутира кошови додека свири на гитара

Погледнете го уникатниот спој на музика и спорт и уживајте во резултатот. ;)
Датум: 27 јун 2013
, Автор:

Стари скироли претворени во електрични гитари

Езекил Галасо, изработувач на музички инструменти и Џанфранко де Џенаро, професионален скејтер, направиле еден навистина интересен експеримент кој резултирал со фантастични резултати.

Денот кога роботите ја преземаа метал музиката

Без разлика дали сте фан на метал музиката или не, ова видео и тоа како ќе ви се допадне. Бендот „Compressorhead“ е составен од три членови, гитарист, басист и тапанар.

Интервју со бендот „Омниа“

Слушнете го првиот сингл на Омниа - комбинација од феноменален вокал и неверојатни гитарски способности.

Бездомникот кој ги освои срцата на сите од публиката во шоуто „X Фактор“

Погледнете го и вие Роби кој посакува со помош на неверојатниот талент да го сврти својот живот во вистинската насока...

Цитати од легендарниот Џими Хендрикс

„Толку добро ме имитираа луѓето, што дури и ги копираа моите грешки.“
Датум: 17 јул 2012
, Автор:

Целата рокенрол историја во 100 рифови

Хронолошки поврзани 100 гитарски рифови на хитовите од 1952 година до денес.

Уметност за љубителите на гитарите

Американскиот артист Патрик Фишер има неверојатен талент да ги претвора и онака прекрасните гитари, во неверојатни уметнички дела насликани со мастило.
12