Стари скироли претворени во електрични гитари

Стари скироли претворени во електрични гитари

Езекил Галасо, изработувач на музички инструменти и Џанфранко де Џенаро, професионален скејтер, направиле еден навистина интересен експеримент кој резултирал со фантастични резултати. Дуото од Буенос Аирес користи стари даски од скироли и од нив прави електрични гитари.
Стари скироли претворени во електрични гитариГитарите се целосно рачно изработени, а доколку сакате да поседувате една, треба да издвоите околу 1.000 американски долари. Стари скироли претворени во електрични гитариСтари скироли претворени во електрични гитариСтари скироли претворени во електрични гитариСтари скироли претворени во електрични гитариСтари скироли претворени во електрични гитари


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар