брод | Кафе пауза

Тест: Изберете брод и откријте какви можности ве очекуваат во блиска иднина!

Опуштете се, смирете го умот и изберете еден од бродовите на сликата.

Не можеле да си дозволат куќа, па претвориле товарен брод во прекрасен дом

Еден пар кој не можел да си дозволи куќа во Лондон, претворил товарен брод од 1960 година во удобен двокатен дом кој е закотвен на реката Темза.

Татко и син пронашле порака во шише стара 50 години и успеале да го најдат нејзиниот автор!

Пол Елиот и неговиот син Џеј, за време на риболов, пронашле шише со порака во западниот брег на полуостровот Аир.

Титаник II ќе заплови во 2022-ра година, следејќи ја истата рута како својот претходник

Потонувањето на Титаник е можеби најпознатиот бродолом на сите времиња...

Овој брод може да превезе 6.600 патници, чини 800 милиони долари, има 2 приватни острови и тематски парк

Ѕирнете во внатрешноста на најголемиот брод досега на британско-американскиот крстосувачки оператор Карнивал...

Сон на сите љубители на физичката активност: Сала за вежбање што плови по реката Сена во Париз

Освен што е креативна, оваа идеја е извонредна бидејќи салата за вежбање плови благодарение на човечката енергија што ја добива додека луѓето вежбаат.

Оваа кокошка тргнала на пат околу светот со својот човечки пријател

Погледнете го ова интересно и необично пријателство кое го привлече вниманието на целиот свет!

Ова маче е најслаткиот морнар на бродот

Длабоките мориња не се никаков проблем за овој храбар морнар.

Патници кои се подосадни и од бебе кое без прекин плаче за време на целиот пат

Погледнете дел од најдосадните патници и неколку начини на кои можете да се справите со нив...

15 кул идеи за уредување на детски соби

Ако сакате да ја декорирате собата на вашето дете, а тоа да биде на навистина оригинален начин, ви даваме 15 супер идеи.
Датум: 26 сеп 2014
, Автор:

Прекрасно дизајнирана минималистичка стаклена јахта

Студент по архитектура креирал прекрасен минималистички концепт кој целосно го засенува традиционалниот изглед на јахтите, овозможувајќи едно сосема ново искуство.

Најубавите напуштени места во светот

Фасцинантни и истовремено тажни напуштени области, градови и објекти.