Најубавите напуштени места во светот

Најубавите напуштени места во светот

Многу луѓе не знаат и никогаш не слушнале за овие познати напуштени места кои се едноставно неверојатни. На нареднава листа ќе можете да видите напуштени авиони, бродови, куќи и слични објекти кои на прв поглед изгледаат прекрасно, но ако подобро ги погледнете ќе предизвикаат да почувствувате тага во вашето срце.

Најубавите напуштени места во светот

Христос од бездната – бронзена статуа потопена во Сан Фрутуосо, Лигурија, Италија (Средоземно Море)

Најубавите напуштени места во светот

Колманскоп – град на духови во пустината Намиб

Најубавите напуштени места во светот

Напуштен забавен парк, Нара, ЈапонијаБидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар