25 октомври 2018 | Кафе пауза

ТВ серија: Волшебнички (Charmed)

По трагичната смрт на нивната мајка, три сестри откриваат дека се моќни вештерки

Што се случува со децата генијалци кога ќе пораснат и зошто некои од нив едноставно пропаѓаат?

Талентираните деца се неверојатни. Како мали постигнуваат цели за кои поголем дел од возрасните можат само да сонуваат.

10 начини на кои вашите инстинкти ви кажуваат дека сте заглавени во лоша врска

Нашата потсвест комуницира со нас со помош на инстинкти, интуиција, соништа или чувство во стомакот.

26 нешта што луѓето не очекувале да ги видат за време на нивните патувања

Погледнете ги ситуациите со кои се соочиле овие луѓе на нивните навидум обични патувања.

14 нешта што би требало да ги знаете за кето диетата

Голема е веројатноста барем еден од вашите пријатели да се обидува да ослаби со кето диетата или ви има зборувано за нејзините магични резултати.

Титаник II ќе заплови во 2022-ра година, следејќи ја истата рута како својот претходник

Потонувањето на Титаник е можеби најпознатиот бродолом на сите времиња...

Есенски деликатес: Печена тиква со спанаќ и горгонѕола

Разбудете ги сите сетила со овој богат есенски вкус!

Најважните планети во астрологијата според нивното влијание

Во астрологијата, нашите планети ја содржат целата моќ на универзумот и без двоумење влијаат на нашите животи со неа.

Мајките откриваат: Чудни знаци поради кои знаеле дека се бремени уште пред симптомите

Необична желба за одреден вид храна, промени во телесната енергија, проблеми со кожата, краткотрајна вртоглавица...