Оваа кокошка тргнала на пат околу светот со својот човечки пријател

24-годишниот Гјурек Суде од Франција, решил да тргне на пат околу светот со својот брод и со цел да има постојан извор за храна, решил да ја понесе со себе својата кокошка која се вика Моник. Но, многу брзо таа покажала дека е многу повеќе од мини фарма за јајца – таа станала неговиот најдобар сопатник кој некогаш го имал. Не само што несе околу 6 јајца неделно, таа редовно сурфа и плива, лови риби кои слетуваат на палубата, па дури и вози скирол заедно со својот човечки пријател. Погледнете го ова интересно и необично пријателство кое го привлече вниманието на целиот свет!


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар