11 септември 2018 | Кафе пауза

Рецепт на денот: Полнети круши

Вкусен десерт што ќе им се допадне на сите што уживаат во слаткиот вкус на овошје и мед

Каква карма ве очекува периодов? Одберете една карта и дознајте!

Едноставно одберете ја картата што најмногу ве привлекува и прочитајте го одговорот на прашањето во продолжение.

Кој е најдобриот начин за справување со стресот на секој хороскопски знак?

На секој хороскопски знак, му делуваат различни техники, па сигурни сме дека ве интересира која е најдобрата за вас. Еве што вели астрологијата...

Колку време е навистина потребно за да создадете нова навика?

Постои верување дека за да создадете нова навика потребни се 21 ден.

3 начини да се спасите од несреќниот брак без развод

Ако очајно барате излез од несреќниот брак, вашиот живот сигурно станал неподнослив.

25 фотографии од неверојатни и несекојдневни колекции

Марки, монети, магнети од разни држави – ова се нештата што луѓето најчесто ги собираат.

12 митови за ендометриозата поради кои страдаат голем број жени

Овие митови се причина што многу жени со години страдаат од болеста пред да добијат точна дијагноза.

16 фотографии од деца пред и по посвојување

Растењето без љубовта и грижата од семејството е искуство што малкумина можат да си го замислат.

Светската здравствена организација направи листа со најмрзливите држави во светот

Неодамна Светската здравствена организација направи листа со 10-те најмрзливи држави во светот, а резултатите се изненадувачки.

Овој брод може да превезе 6.600 патници, чини 800 милиони долари, има 2 приватни острови и тематски парк

Ѕирнете во внатрешноста на најголемиот брод досега на британско-американскиот крстосувачки оператор Карнивал...

3-те хороскопски знаци што сакаат да им даваат комплименти на нивните партнери

Постојат неколку знаци во зодијакот кои се навистина слаткоречиви.

Одговори на 14 интригантни прашања што ќе ве вчудовидат

Возрасните, исто како и децата, се љубопитни и сакаат да знаат зошто се случуваат одредени нешта и кое е нивното значење.