Не можеле да си дозволат куќа, па претвориле товарен брод во прекрасен дом

Не можеле да си дозволат куќа, па претвориле товарен брод во прекрасен дом

Еден пар кој не можел да си дозволи куќа во Лондон, претворил товарен брод од 1960 година во удобен двокатен дом кој е закотвен на реката Темза. Кристина Мајлс и нејзиниот партнер Рохан Тули кои веќе 13 години се во врска и имаат една ќерка, потрошиле 20 месеци за да претворат еден стар брод во семеен дом, а сето тоа ги чинело нешто помалку од 100.000 фунти.


 

View this post on Instagram

 

A post shared by Christina & Rohan (@thisonefloats) on

Тешката и напорна работа се исплатила бидејќи тие сега се будат со поглед кон лебедите и го користат стекнатото искуство за обнова на бродови за да им помогнат на другите луѓе што сакаат да се преселат на брод. Бидејќи станува збор за товарен брод, тие ставиле цемент за бродот да биде постабилен и да потоне подлабоко во водата. Исто така, отвориле 10 нови големи прозорци за да имаат повеќе светлина и подобар поглед кон природата.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Christina & Rohan (@thisonefloats) on

Внатрешноста на бродот е многу модерна и е дизајнирана да изгледа како куќа, а не како брод. Во бродот има модерна кујна со бар за појадок и голема стаклена врата што води кон терасата. Во кујната доминираат геометриски обрасци, а плочките се направени од кварц. Собите имаат дрвени подови. Во продолжение погледнете ги фотографиите од овој удобен дом.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Christina & Rohan (@thisonefloats) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Christina & Rohan (@thisonefloats) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Christina & Rohan (@thisonefloats) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Christina & Rohan (@thisonefloats) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Christina & Rohan (@thisonefloats) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Christina & Rohan (@thisonefloats) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Christina & Rohan (@thisonefloats) on

Погледнете го овој двор во кој љубителите на цвеќиња би се чувствувале како во рајот.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар