блендер | Кафе пауза

6 работи што никогаш не смеете да ги ставате во блендер

Бидете добри со вашиот блендер и тој ќе биде добар со вас.

Смудињата се минато: Холивуд „полуде“ по супите кои топат килограми

Оваа година сѐ поголем број холивудски убавици се насочуваат кон здравите супи, кои лесно се подготвуваат, а се преполни со антиоксиданси.

Направете здрав и вкусен намаз од јаболка и цимет

Овој намаз е многу лесен за подготовка и е многу здрав поради тоа што нема додадени шеќери.

Топло какао со ѓумбир и портокал

Какао со силно зачинет вкус...

Енергетски чоколатца кои можете да ги направите дома

Брзо, лесно и едноставно, без потреба од печење...

Ледено ирско кафе

Одлично кафе кое ќе ви го разубави денот...

Гаспачо – летна доматна супа

Студено, вкусно, освежително и хранливо летно задоволство од шпанската кујна...
Датум: 01 сеп 2012
, Автор:

Фантастично смуди со овошје и кафе

Освежителна чаша полна здравје...

Ледено ванила кафе

Вкусно кафе, кое ќе ви претставува уживање во овие топли денови...

Еднодневна детоксикација во три чекори

Најмоќна алатка за прочистување на организмот е здравата исхрана. Со неколку лесно достапни овошја и зеленчук, можете да ги исфрлите сите токсини од телото, за само еден ден.
Датум: 21 јан 2012
, Автор:

Мока леден шејк

Вкусен и моќен шејк кој ќе ви го разубави денот...
12