15 септември 2017 | Кафе пауза

Дали сте подготвени да го прифатите новиот тренд за шминкање на веѓите во металик бои?

Иновациите во шминкањето ни носат драстични промени, а дали сте подготвени за веѓи во металик нијанси?

Природен лек за најголемиот проблем со кој секоја жена се соочува

Секоја жена во одреден момент искусува воспаление на мочниот меур или инфекција на органите за мокрење, па знае колку е тоа болно и непријатно.

10 знаци дека несвесно ја уништувате вашата љубовна врска

Станува збор за навидум безначајни ситници што полека се натрупуваат и ја водат врската кон пропаст.

Враќање во 90-тите: Морничав филмски маратон инспириран од Ноќта на вештерките

Иако има време до овој празник, а и кај нас не е толку познат, сепак многумина со нетрпение го очекуваат.

Која нијанса на црвена боја за коса е идеална за вашиот тен?

За црвена боја на коса секогаш се одлучуваат храбрите и смелите девоји. Дали и вие сте една од нив?

5 забавни загатки што само најострите умови ќе можат да ги решат

Следниве 5 загатки иако се многу едноставни, ќе можете да ги решите само доколку сте досетливи.

Вознемирувачки факти за преработената храна кои веројатно не сте ги знаеле

Сигурно не ве изненадува фактот дека преработената храна не е добра за вас. За среќа, сè повеќе луѓе се одлучуваат за локална и органска храна со цел да го подобрат своето здравје.

6 работи што никогаш не смеете да ги ставате во блендер

Бидете добри со вашиот блендер и тој ќе биде добар со вас.

20 навистина чудни јапонски изуми

Познато е дека Јапонија е домот на сè што е иновативно и прогресивно. Поголемиот дел од необичните работи се измислени токму таму.

16 причини зошто лимоните се најкорисното овошје

Многу од обичните работи кои ги имате дома можете да ги употребувате и за други нешта, како на пример за чистење, ако знаете како.
12