20 навистина чудни јапонски изуми

Познато е дека Јапонија е домот на сè што е иновативно и прогресивно. Поголемиот дел од необичните работи се измислени токму таму. На оваа листа се наоѓаат најчудните јапонски изуми кои нема да ви се верува дека навистина постојат.

1. Исправувач за нос

(1)20-navistina-chudni-japonski-izumi-kafepauza.mk

Ако барате начин да го промените вашиот нос без пластична операција, дајте му шанса на овој изум. Производителите тврдат дека со само неколку минути дневно ќе добиете неверојатни резултати.

2. Очила за капки

(2)20-navistina-chudni-japonski-izumi-kafepauza.mk

На многумина од нас ни е тешко да си ставаме капки во очите. Но, Јапонците го решиле и овој проблем. Овие очила за капки ќе ви ја олеснат работата.

3. Маска за лице како мачка

(3)20-navistina-chudni-japonski-izumi-kafepauza.mk

Не само што изгледа одлично за Ноќта на вештерките, туку оваа маска е и за разубавување.

4. Бар за конзервирана храна

(4)20-navistina-chudni-japonski-izumi-kafepauza.mk

Во овој ресторан има голем избор на храна. Но, има и нешто чудно – целата храна (и сите пијалаци) се конзервирани.

5. Блуза со мускули

(5)20-navistina-chudni-japonski-izumi-kafepauza.mk

Повеќе нема потреба напорно да вежбате. Со оваа блуза ќе го добиете телото од соништата за многу брзо време.

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар