Фантастично смуди со овошје и кафе

Освежителна чаша полна здравје…Фантастично смуди со овошје и кафеПотребни состојки:

  • 1 банана
  • 50 мл ладно инстант кафе
  • 50 мл млеко
  • 5 малини
  • 5 капини
  • 6 коцки мраз

Начин на подготовка: Сите состојки ставете ги во блендер и убаво измешајте ги додека не добиете густа, пенлива смеса. Смудито сипете го во висока стаклена чаша и декорирајте ја со неколку малини и капини.


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар