бисквити | Кафе пауза

Рецепт: Вкусни Рудолф бисквити за големи и мали

Никој не може да им одолее на нежните, крцкави бисквити кои мирисаат на ореви и чоколадо.

Вкусно и лесно: Бисквити со оризово брашно

Идеални се за сите оние кои имаат нетолеранција кон глутен.

Солени бисквити со овесни снегулки и сирење

Солените бисквити со овесни снегулки се навистина вкусни, а ако им додадете сирење тие ќе бидат одлични. Ако сте љубител на сирењето, тогаш овој вкусен и лесен рецепт е токму за вас.

Готов за 10 минути: Префинет колач без печење за љубителите на чоколадо

Ако сакате да јадете нешто слатко, а да не поминете многу време во кујната, овој десерт е одлично решение.

Колач без грешка: Лесно се подготвува, а вкусот е фантастичен!

Убаво е во секое време да имате некој домашен колач или десерт, но во жешките денови ретко кој се одлучува со часови да стои во кујната и да подготвува торти и колачи.

Домашни наполитанки: Пробајте го рецептот кој ќе ги замени купечките слатки

Подгответе го овој вкусен и едноставен десерт уште денес.

Вкусен десерт: Ролат во форма на солза

Изненадете ги вашите најблиски со овој вкусен десерт кој никого нема да го остави рамнодушен

Чоколадна торта со слоеви од бисквити

Совршена за вашето роденденско изненадување

2 рецепти за торти кои целосно ќе ги освојат вашите најблиски

За што сте повеќе расположени, за торта со пудинг и бисквити или торта со рум и млеко?

Совршен десерт готов за 6 минути

Вкусот на путер од кикирики за многумина е неодолив. Тој е одлична состојка за разни колачи, а ова е една брза и вкусна варијанта на колач во која овој вид путер е водечка состојка.
Датум: 08 окт 2014
, Автор:

Чоколаден чизкејк: Уште помоќен вкус на познатата хит торта

Сирење и чоколадо – одличен десертен пар за брзо благо без печење кое уште побрзо се јаде...
Датум: 04 окт 2014
, Автор:

Брзо и лесно: Двобојна чоколадна торта без печење

Уживајте во секој залак од ова кремасто чоколадно задоволство...
Датум: 16 јул 2014
, Автор:
12