22 јуни 2020 | Кафе пауза

10 фотографии кои ќе ве натераат да посакате да имате летниковец во дворот

Летниковецот ќе ви обезбеди сенка и засолниште од топлината и е идеално место за престој на отворено во текот на летото.

Дерматолозите откриваат што никогаш не би го ставиле на својата кожа

Негата на рацете започнува со сапун и вода, но тоа дефинитивно не е крај на добрата нега на рацете. Дерматолозите откриваат кои работи никогаш не би ги ставиле на рацете.

5 начини како да ги носите тексасните шорцеви оваа сезона

И покрај непредвидливите настани што се случуваат во светот, некои работи никогаш не се менуваат. По зимата доаѓа пролет, по пролетта - лето, а во лето ги менуваме фармерките за тексасни шорцеви.

10 работи што мора да ги знаете ако сте сопственик на куче

Сопствениците на кучиња честопати ги измачуваат прашањата без одговори, а ветеринарите конечно дадоа одговори на некои од нив.

10 кујнски трикови што ќе ви го олеснат животот

Сигурно поминувате многу време во кујната и понекогаш дури и некој мал експеримент или трик може да ја направи вашата рутина повозбудлива.

Солени бисквити со овесни снегулки и сирење

Солените бисквити со овесни снегулки се навистина вкусни, а ако им додадете сирење тие ќе бидат одлични. Ако сте љубител на сирењето, тогаш овој вкусен и лесен рецепт е токму за вас.

Една баба од Јапонија прави фотографии од силната поврзаност помеѓу нејзините внучиња и пудлици

Децата и кучињата секогаш длабоко се поврзуваат. Во овој случај, ќе ви споделиме една приказна за девојче од Јапонија по име Меме, нејзиниот брат Муги и нивните пудлици Рики, Гаку и Ку кои навистина се многу слатки. Оваа банда ужива во животот заедно облекувајќи се во различни костими

Филмови што треба да ги изгледа секоја жена за време на „оние денови“ од месецот

Во „оние денови“ од месецот кога немаме никаква контрола над себе и тешко ни е да се справиме со другите, време е да се навикнеме да седиме во кревет и да посветиме време на некои од нашите омилени филмови.