бела | Кафе пауза

Оваа сезона ќе владее белата боја

Во романтичните комбинации за топлите денови посебно место имаат неутралните бои, на чело со белата.

Нека „бело од глава до пети“ биде вашиот избор за оваа сезона

Доколку сакате бели дневни комбинации, тогаш оваа сезона ќе можете да ги носите постојано.

Бидете храбри, различни и уникатни – одберете венчаница во боја!

Ако имате какви било сомнежи во врска со белата боја за вашиот невестински фустан, не плашете се да одберете уникатност.

Истакнувањето на атрибутите не е тешко: Овие бои ќе ви помогнат во тоа!

Изборот на гардеробата може да го истакне она најдоброто и да ги прекрие недостатоците, а освен кројот и моделот, тоа се однесува и на бојата.

Комбинации со бел капут за модерен есенско-зимски изглед

Иако кога ќе залади времето и есента е веќе длабоко пристигната, сите веднаш се фаќаме за темните облеки и обувки, тоа не е правило што го наметнуваат модните трендови.
Датум: 22 окт 2014
, Автор:

Футуристичка луксузна јахта која нуди рајска пловидба

Екстравагантната внатрешност е соодветна за секој кој сака да патува по море, во луксузно живеалиште, за да доживее несекојдневно искуство.

Белиот храм – спој на будизам и надреална уметност

Запознајте се со Ват Ронг Кун, храмот на будизмот, симболиката и уметноста.

Што кажуваат за вас боите во вашиот плакар?

Бојата која ја носиме, не значи само дека сме ја одбрале бидејќи била привлечна за нашето око, туку и кажува многу за она што е под облеката.
Датум: 15 фев 2013
, Автор:

Што вели бојата на вашата облека за вашиот карактер?

Дали сте знаеле дека секој пат кога носите различна боја на облека, му давате различни сигнали на светот?

Куќа од соништата во форма на полумесечина

Футуристички дизајн на куќата од соништата „Mahina“ во форма на полумесечина...

Што говори вашата долна облека за вас?

Истражувањата покажуваат дека жените во своите дваесетти и триесетти години од животниот век, обрнуваат најмногу внимание на купувањето долна облека...

Хотелска соба декорирана со графити

Дали би се сместиле во хотелска соба насликана со графити?
12