Комбинации со бел капут за модерен есенско-зимски изглед

Иако кога ќе залади времето и есента е веќе длабоко пристигната, сите веднаш се фаќаме за темните облеки и обувки, тоа не е правило што го наметнуваат модните трендови. Напротив, многу е подобро да му се спротивставите на тмурното време со посвежи бои, а еден начин да го постигнете тоа е да ја употребите белата како боја за вашиот капут. Белата боја потсеќа на снег и на зима и е некако романтична и ведра кога се носи во овој период од годината.

0-kombinacii-so-bel-kaput-za-moderen-esensko-zimski-izgled-kafepauza.mk

Ви приложуваме 12 модни комбинации со бел капут кои се тренди за оваа сезона есен/зима 2014-2015.
Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар