Што говори вашата долна облека за вас?

Што говори вашата долна облека за вас?

Истражувањата покажуваат дека жените во своите дваесетти и триесетти години од животниот век, обрнуваат најмногу внимание на купувањето долна облека. Покрај тоа што таа им служи за заведување, долната облека им ја заголемува самодовербата, чувството на моќ, сигурност и контрола. Многумина се прашуваат, како нешто што воопшто не се гледа може да им ги предизвикува овие чувства?

Што говори вашата долна облека за вас?

Одговорот лежи во тоа што тие знаат што носат под својата облека и тоа им е сосема доволно. Интересно е тоа што бојата на долна облека, открива многу за карактерот на жената. Па која боја вас ви е омилена?

Бела долна облека:

 • Жена која сака да ја нагласи својата природна убавина
 • Жена која е смирена, озбилна и сигурна во себе
 • Жена која се грижи и е полна со љубов
 • Жена која е искрена и сака да ги изразува своите емоции
 • Жена која е нежна во кревет и која е спремна за нови предизвици

Што говори вашата долна облека за вас?

Црна долна облека:

 • Жена која е практична
 • Жена која е амбициозна, силна и смела
 • Жена која има тенденција да биде главна во врската
 • Жена која умее да ги сокрие емоциите

Што говори вашата долна облека за вас?

Сина долна облека:

 • Жена која е многу романтична, која се познава себеси и е спремна да се заљуби
 • Жена која има едноставно и уметничко чувство за мода
 • Жена која е независна и е горда кога отскокнува од толпата
 • Жена која може да биде дива и нежна во кревет

Што говори вашата долна облека за вас?

Црвена долна облека:

 • Жена која е страсна и полна со енергија
 • Жена која е свесна за моќта на нејзината убавина
 • Жена која знае како да задоволи маж, но очекува и таа да го добие истото
 • Жена која има свои барања, но тоа е дел од она што ја прави привлечна

Што говори вашата долна облека за вас?

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

 1. Lexie Von Raven Reply

  А што значи ако имаш ист број парчиња од секоја боја?! :)))

Остави коментар