Што вели бојата на вашата облека за вашиот карактер?

Бојата може да влијае на нашите емоции, дела и на начинот на кој реагираме на одредени личности, работи и идеи. Дали сте знаеле дека секој пат кога носите различна боја на облека, му давате различни сигнали на светот? Голем број луѓе веруваат дека боите се моќни. Преку наредниве неколку слики ќе можете да ги дознаете значењето и карактеристиките на вашата омилена боја.

Што вели бојата на вашата облека за вашиот карактер?

Црна – авторитет, прави да изгледате послабо, безвременско

Што вели бојата на вашата облека за вашиот карактер?

Сива – софистицираност, самодоверба, старовремско, неутрално

Што вели бојата на вашата облека за вашиот карактер?

Бело – светло, чистина, едноставност

Што вели бојата на вашата облека за вашиот карактер?

Црвена – агресивност, создава енергија, интензивно

Што вели бојата на вашата облека за вашиот карактер?

Жолта – доминантно, светло, концентрација, несериозност

Што вели бојата на вашата облека за вашиот карактер?

Зелена – пријател на околината, смирувачко, освежувачко, богато

Што вели бојата на вашата облека за вашиот карактер?

Сина – океан, мирно, свежо, лојалност

Што вели бојата на вашата облека за вашиот карактер?

Виолетова – луксузно, богато, софистицирано, романтично

Што вели бојата на вашата облека за вашиот карактер?

Кафена – цврсто, доверливо, искреност, стабилност

Ако не сте сигурни која боја на облека да ја изберете за денешниот ден, направете го овој краток тест кој ќе ви ја покаже бојата што одговара на вашето моментално расположение…

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

  1. Keti Reply

    Jas ja sakam rozevata boja a za rozevata boja za zal ste promasile za karakterot sto oznacuva vo druga sodrzina za karakterot spored boite napisete rozevata boja koi osobini gi dava za licnosta taa e Barby boja:):D:):D:):D:):D:):D

Остави коментар