Адреналински скок во рајска дупка

То Суа е вистински адреналински егзотичен рај скриен во селото Лотофага на малите пацифички острови Самоа. Во буквален превод То Суа значи „голема дупка“. Всушност, целата атракција е една голема дупка во сред шума, но во близина на океанскиот брег исполнета со вода од океанот.Адреналински скок во рајска дупкаДо неа може да се пристапи само по еден прашлив каменест пат. Од едната страна се поставени скали високи 30 метри и платформа од која доволно храбрите можат да скокнат во кристално чистата вода и да пливаат во дупката. После тоа можат да ги истражуваат и пештерите кои се поврзани со неа и прекрасната егзотична природа околу неа. За целодневен пристап до овој рај се наплаќа од 6 до 15 американски долари.Адреналински скок во рајска дупкаАдреналински скок во рајска дупкаАдреналински скок во рајска дупкаАдреналински скок во рајска дупкаАдреналински скок во рајска дупкаАдреналински скок во рајска дупкаАдреналински скок во рајска дупка


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Го интересираат општествените науки и сето она што ја истражува повеќедимензионалноста на светот и човековото однесување, но од тоа само правото му е професија. Вљубеник во филмот, фотографијата, читањето и сите спортови на овој свет. Пишувањето му е задоволство кое му овозможува да биде во контакт со нив секој ден.

Поврзани содржини

Остави коментар