Оваа сезона ќе владее белата боја

Иако силните бои оваа пролет се апсолутен хит, во романтичните комбинации за топлите денови посебно место имаат и неутралните бои, на чело со белата.

Оваа сезона ќе владее белата боја

Силните бои им годат на сите после долгата зима и потемните нијанси, но одвреме-навреме, секој девојка посакува да облече нешто бело што ја прави комбинацијата лежерна и класична. Во деновите кога сакате разигран, романтичен и женствен изглед, без двоумење одберете нешто бело.

Оваа сезона ќе владее белата боја

Белата е одлична поради нејзината минималистичка едноставност, а е најдобар избор и за елегантните, класични и луксузни вечерни комбинации.

Оваа сезона ќе владее белата боја

Оваа сезона ќе владее белата боја

Оваа сезона ќе владее белата боја

Оваа сезона ќе владее белата боја

Погледнете и кои се клучните парчиња облека за оваа пролет.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       


За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар