Бидете храбри, различни и уникатни – одберете венчаница во боја!

Бидете храбри, различни и уникатни – одберете венчаница во боја!

Различното бара храброст, а тоа се однесува и на венчаниците кои традиционално се во бела боја. Но, кој вели дека тоа мора да биде така? Можеби живееме во потрадиционално општество, но мали промени кои никому не наштетуваат се секогаш добредојдени. Па, ако имате какви било сомнежи во врска со белата боја за вашиот невестински фустан, не плашете се да одберете уникатност.

(1)-bidete-hrabro-razlichni-i-unikatni-odberete-venchanica-vo-boja-kafepauza.mk

Се надеваме дека следниве 24 идеи ќе ве инспирираат да бидете уникатно прекрасни на вашиот посебен ден.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран електроинженер по телекомуникации кој во слободно време обожава да пишува. Животен сон ѝ е да го прошета целиот свет уживајќи во добра книга и пријатно друштво. Настојува од секоја ситуација да го извлече најдоброто и не може да замисли денот да ѝ започне без шолја вкусно кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар