автомобили | Кафе пауза

Топ 5 најоригинални свадбени автомобили

Насекаде низ светот, младоженците избираат луксузни автомобили со кои одат до местото на венчавката.

Илустратор црта уметнички дела на нечистите камиони и автомобили на улиците во Москва

Овие цртежи се толку добри, што некои од вас сигурно ќе посакаат да си го остават автомобилот нечист за да добијат вакво ремек-дело!

12 митови и лаги за автомобилите во кои треба да престанете да верувате

Митовите се фокусираат на грешните информации кои се пренесуваат од генерација на генерација.

Најлошиот вид луѓе на светот

Колку пати ви се случило да не можете да паркирате пред маркетот затоа што на тоа место стои количка за пазарување?

8 прекрасни градови кои почнуваат да функционираат без автомобили

Секоја земја има градови во кои сообраќајните метеж е апсолутно неверојатен. Оттука многу градови почнале да создаваат пешачки зони каде што е забранет автомобилскиот сообраќај.
Датум: 14 мар 2016

Зошто сме зависни од слатките и убави работи?

Сте се запрашале ли некогаш зошто ги обожаваме слатките работи како животинките, бебињата па дури и естетски убавите предмети?

Велосипедисти на оригинален начин протестираат за поголема употреба на велосипеди

Група летонски велосипедисти од здружението Let’s Bike го одбележале Светскиот ден без автомобили протестирајќи на многу паметен и оригинален начин.

Гробишта за автомобили кои изгледаат како сцена од ТВ серијата „The Walking Dead“

Овие морничави апокалиптични фотографии многу наликуваат како сцена од хорор филм, но тие се направени на едни од најголемите гробишта за автомобили во светот - гробиштата во Шатијон, Белгија.

Камења случајно создадени со наслојување на боите во старите автомобилски фабрики

Овие камења наречени Фордити или Ахати од Детроит, се всушност наслаги од стари бои за автомобили.
Датум: 24 мај 2014
, Автор:

Реклама од која ќе ви застане срцето

Во маркетингот скоро сè е дозволено. Но, јапонскиот производител на автомобилски гуми „Autoway“ се одлучил за еден невообичаен начин за промовирање на квалитетот на нивните производи.
Датум: 04 дек 2013
, Автор:

Неверојатни фотографии со автомобили кои ќе ви ја разбудат фантазијата

Одлична колекција на фотографии со дел од најпознатите брендови на автомобили ширум светот.

Постери со култни возила од филмски класици

Секое од возилата достојно ги претставува филмските класици, па токму затоа постерите се одлично замислени и реализирани.