Постери со култни возила од филмски класици

Шпанскиот графички дизајнер и илустратор Хесус Пруденсио создал прекрасни филмски постери инспирирани од легендарните автомобили кои се појавуваат во нив. Легендарниот автомобил од „Враќање во иднината“, Мини Куперот од „Италијанска работа“ и таксито на Роберт Де Ниро во култниот филм „Таксист“ се само дел од автомобилите кои се наоѓаат на неговите дела.Постери со култни возила од филмски класициСекое од возилата достојно ги претставува овие филмски класици, па токму затоа постерите се одлично замислени и реализирани.Постери со култни возила од филмски класици Постери со култни возила од филмски класици Постери со култни возила од филмски класици Постери со култни возила од филмски класици Постери со култни возила од филмски класици Постери со култни возила од филмски класици Постери со култни возила од филмски класици Постери со култни возила од филмски класици Постери со култни возила од филмски класици Постери со култни возила од филмски класици Постери со култни возила од филмски класици Постери со култни возила од филмски класици Постери со култни возила од филмски класици


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар