Реклама од која ќе ви застане срцето

Во маркетингот скоро сè е дозволено. Но, јапонскиот производител на автомобилски гуми „Autoway“ се одлучил за еден невообичаен начин за промовирање на квалитетот на нивните производи.

Реклама од која ќе ви застане срцето

Целта на рекламата е да покаже како гумите се однесуваат во неочекувани ситуации. Ако имате јако срце, пуштете на цел екран и ставете слушалки. Овој кус хорор со гаранција ќе успее да ви го сопре срцето за миг. 🙂
Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар