Топ 5 најоригинални свадбени автомобили

Топ 5 најоригинални свадбени автомобили

Насекаде низ светот, младоженците избираат луксузни автомобили со кои одат до местото на венчавката.

Топ 5 најоригинални свадбени автомобили

Не мора да ги повторувате идеите што веќе сте ги виделе и да изнајмите модерен странски автомобил. Истакнете се!

Овие топ 5 примери на свадбени автомобили кои ќе ги изненадат сите гости. Вашата свадба ќе се прераскажува долго време.

1. Златен ретро автомобил

Топ 5 најоригинални свадбени автомобили

Ваквите автомобили од средината или дури од почетокот на минатиот век се оригинални, барем затоа што само неколку од нив останаа подвижни. Всоки лакови над гумите, долга хауба, стил во секој детал. Ретро автомобилите ќе ве натераат да се свртите наоколу и долго да гледате мислејќи: „Да, вакви работи веќе не се прават.“ – впечатлив ефект за вашиот посебен ден.

2. Лимузина Харли Дејвидсон

Топ 5 најоригинални свадбени автомобили

Ако сте љубител на мотоцикли, а долгиот фустан не дозволува да се возите на „метален коњ“ – не обесхрабрувајте се. Мајсторите направија автомобил „Харли Дејвидсон“ за вас, за кој велат дека „има душа “ и нема да дозволи ветрот да ви ја уништи фризурата.

3. Хипи комбе

Топ 5 најоригинални свадбени автомобили

Фолксваген Транспортер е уште еден автомобил од автомобилската историја, чиј изглед ќе ги стопи срцата дури и на гостите кои не се љубители на автомобили. Покрај трогателниот изглед, има уште една предност – покрај невестата и младоженецот, во него можат да сместат и кумовите.

4. Бетмобил

Топ 5 најоригинални свадбени автомобили

Па, кој не сакал барем еднаш да се чувствува како Бетмен, семоќниот суперхерој? Сега е дизајниран ултратехнолошки автомобил кој, кога ќе се притисне на десното копче, забрзува до неверојатна брзина, а се претвора во брод или во хеликоптер. Главната работа – додека го барате местото каде се отвора фрижидерот за шампањ, немојте случајно да го притиснете копчето за лансирање ракета.

5. Свечен трактор

Топ 5 најоригинални свадбени автомобили

Изненадени од нашиот избор? Но, сега ќе ви објасниме сè. Прво, секој трактор е поскап од сите овие вообичаени лимузини. Второ, на контрастната груба позадина, невестата ќе изгледа особено нежно и кревко. И трето, голема реткост е за големите градови, па дури и вработените во матичните канцеларии кои се навикнати на сè, нема да ја пропуштат можноста да направат селфи со такво превозно средство.

Можеби сакате да ги прочитате и 5-те митови за класичната венчавка во кои не треба да верувате.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Смислата на животот ја бара преку уметноста и креативноста. Пишувањето е нејзино секојдневие.

Поврзани содржини

Остави коментар