08 октомври 2020 | Кафе пауза

Оваа реченица ќе ве смири кога се чувствувате вознемирено

Постои само една мисла што ве одделува од целосниот внатрешен мир.

Тату артист создава тетоважи кои се усогласени со телата на неговите клиенти

Дали ова се најфасцинантните тетоважи што некогаш ќе ги видите?

Најубавите есенски трендови во уредувањето: Еве што ќе биде хит оваа есен!

Есента пристигна, а со неа пристигнаа и нови трендови. Со цел да ви помогнеме и да ве инспирираме истовремено, избравме неколку интересни трендови кои сигурно ќе ве охрабрат да внесете прекрасен дел од есенската атмосфера во вашиот дом.

Новина за која се зборува многу: Електричен скутер кој се полни додека „трчате“ на него

Дизајниран е од Алехандро Оталора од студиото „OneBot Design“ со седиште во Калифорнија, а неговата желба беше да создаде возило на иднината што ќе се грижи за околината.

Зошто новиот документарен филм „This is Our Planet“ го расплака светот?

Документарецот наречен „This is Our Planet“ донесе насмевка на лицето на скоро секој гледач, но исто така предизвика и порој на емоции.

Изберете плик и откријте кои промени ќе ви помогнат во животот

Какви промени можете да направите за да имате среќен и хармоничен живот? Изберете еден плик и прочитајте ја пораката што ви ја пренесува.

Рецепт за фокача: Како да направите италијанска погача?

Набавете добро вино, направете фокача и опуштете се.

10 ситници што прават да изгледате неуредно

Кога ќе го слушнете зборот „неуреден“, сигурно замислувате некој со валкана облека и стари чевли. Но, постојат многу други ситни детали што можат да направат да изгледате неуредно.

Фенг шуи совети за љубов и среќа во бракот

Љубовта, врските и бракот се поврзани со југозападната багуа област во вашиот дом. Погледнете на што треба да внимавате ако сакате вашиот брак да биде исполнет со љубов и среќа.

Уметник замислува како би изгледале родителите на принцезите на Дизни ако биле присутни на венчавката

Оксана Золотарева Пашенко решила да фантазира на оваа тема и создала слики со принцезите на Дизни и нивните родители присутни на венчавката.