Најубавите есенски трендови во уредувањето: Еве што ќе биде хит оваа есен!

Најубавите есенски трендови во уредувањето: Еве што ќе биде хит оваа есен!

Есента пристигна, а со неа пристигнаа и нови трендови. Со цел да ви помогнеме и да ве инспирираме истовремено, избравме неколку интересни трендови кои сигурно ќе ве охрабрат да внесете прекрасен дел од есенската атмосфера во вашиот дом.

1. Кадифено

Ако има една боја која секогаш не потсетува на есенските денови, тогаш таа е секако портокалова. Доза од портокалова боја за време на есента отсекогаш била (и останува) класика, таа носи одредена топлина во внатрешноста, и тоа на многу традиционален начин. Оваа година, сепак, портокаловиот тренд оди чекор подалеку и му е додаден кадифен допир. Идејата е дека топлината на кадифениот материјал го носи тоа пријатно чувство во просторот, додека портокаловата, како што споменавме порано, ја дава таа класична палета на есента.

2. Крзнени детали

За луксузен допир во ентериерот, можете да го користите еден од трендовите оваа есен, а тоа е вештачкото крзно. Без разлика дали станува збор за ќебиња, килими или украсни перници, деталите од вештачко крзно донесуваат вистинско чувство на топлина во домот. Комбинирањето со други модерни украсни парчиња ќе осигури дека вашата соба ќе ја добие онаа есенска атмосфера.

3. Бели тикви

Ако сакате тикви или само сакате порано да започнете со подготовките за Ноќта на вештерките, тогаш можете да го декорирате вашиот дом без додавање палети на бои. Белите тикви се идеално решение за вас, а истовремено и совршен украс во просторот. Дали ќе се одлучите за поголеми или помали тикви, зависи од вас. Најдоброто решение е да имате неколку тикви со различна големина.

4. Украсете го каминот

Ако сте од оние среќници кои имаат камин во својот дом, зошто да не го користите како дел од украсот? Клучот е да се „загрее“ ентериерот со пријатни декоративни елементи што прават да се чувствувате пријатно во просторот и сепак да изгледа доволно луксузно. Може да ставите неколку свеќи и перници покрај каминот или некои други креативни украси што ќе го освежат каминот и ќе му дадат уникатен изглед.

Погледнете ги и тиквите со сукуленти кои се едни од најубавите декорации за оваа есен.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар