Уметник замислува како би изгледале родителите на принцезите на Дизни ако биле присутни на венчавката

Уметник замислува како би изгледале родителите на принцезите на Дизни ако биле присутни на венчавката

Венчавката е еден од најтрогателните моменти во животот на една личност, а споделувањето радост и солзи радосници со родителите и со идните сопружници не остава никого рамнодушен. Иако сме добро запознаени со љубовната приказна на секој лик на Дизни, сепак, ретко ја гледаме нивната венчавка. Една уметничка од Русија, по име Оксана Золотарева Пашенко, решила да фантазира на оваа тема и создала слики со принцезите на Дизни и нивните родители присутни на венчавката. На нејзините слики се прикажани и родителите кои починале, но во полупроѕирен облик.

Пепелашка

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Оксана🦄 Золотарёва Пащенко (@goldoxi21) on

Бела

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Оксана🦄 Золотарёва Пащенко (@goldoxi21) on

Ариел

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Оксана🦄 Золотарёва Пащенко (@goldoxi21) on

Аурора

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Оксана🦄 Золотарёва Пащенко (@goldoxi21) on

Мулан

Еден уметник замислува како би изгледале родителите на принцезите на Дизни ако биле присутни на венчавката

Ана и Елза

Еден уметник замислува како би изгледале родителите на принцезите на Дизни ако биле присутни на венчавката

Рапунзел

Еден уметник замислува како би изгледале родителите на принцезите на Дизни ако биле присутни на венчавката

Тијана

Еден уметник замислува како би изгледале родителите на принцезите на Дизни ако биле присутни на венчавката

Покахонтас

Еден уметник замислува како би изгледале родителите на принцезите на Дизни ако биле присутни на венчавката

Снежана

Еден уметник замислува како би изгледале родителите на принцезите на Дизни ако биле присутни на венчавката

Погледнете ги овие тетоважи што изгледаат како илустрации излезени од книга за деца.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар